rybareni24.cz

Fenix e star svítilna s dynamem

Unikátní výrobek Fenix e star svítilna od známé značky FENIX pořídíte právě teď u nás ve výprodejové akci. Aktuálně výhodně za 1 099 Kč.
EAN: 191187
Fenix e star svítilna s dynamem
Ověřit dostupnost »
Značka: FENIX
1 099

Tužkový NiMH akumulátor s nízkým samovybíjením a kapacitou 1300 mAh se nabíjí uvnitř svítilny pomocí USB-C konektoru. Díky němu dokáže svítilna vyvinout krátkodobě výkon až 100 lumenů. V nouzové situaci lze jako zdroj energie využít zabudované dynamo poháněné pákou, která se jednoduše mačká prsty. Dynamo nabíjí částečně NiMH akumulátor, ale hlavně vestavěný superkondenzátor, který dokáže na jedno nabití (cca 15-20 sekund mačkání dynama) dodat energii až pro dvě minuty svícení. Při napájení dynamem je tak pak výdrž svítilny teoreticky nekonečná a závisí jen na výdrží vaší ruky. Svítilna tak může fungovat i bez vloženého akumulátoru, ten lze v případě nouze nahradit i běžnou tužkovou AA baterií. Fenix E-STAR je výborná záložní svítilna do podmínek, kdy nebudete mít dlouhodobě přístup k elektrické síti ani náhradním bateriím.
Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
 
Parametry dynamo svítilny Fenix E-STAR

Kvalitní LED dioda s životností 50000 hodin
Čtyři režimy výkonu při napájení z AA akumulátoru 1300 mAh: TURBO 100 lumenů (po dobu držení tlačítka) -> 20 lumenů (10 hodin) -> 3 lumeny (60 hodin) -> 1 lumen (120 hodin).
Dva režimy výkonu při napájení pouze z kondenzátoru: 3 lumeny (50 sekund) -> 1 lumen (2 minuty).
Napájení zajišťuje jeden NiMH akumulátor velikosti AA s kapacitou 1300 mAh a minimalizovaným samovybíjením. V případě potřeby lze nahradit běžnou tužkovou AA baterií.
Vestavěný super kondenzátor akumuluje energii z dynama – svítilna svítí až dvě minuty i bez vložených baterií a bez pohánění dynamem.
Dobíjení akumulátoru přes USB-C kabel.
Nabíjení kondenzátoru aktivací dynama opakovanými stisky páky rukou.
Dosvit až 40 metrů (400 cd).
Ochrana proti přehřátí.
Voděodolná dle standardu IP24 (déšť).
Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metr.
Rozměry 135 x 54 x 24 mm.
Hmotnost 128 gramů (včetně akumulátoru).
Součástí balení je svítilna, GP NiMH 1300 mAh akumulátor, poutko na ruku a dobíjecí USB-C kabel.

Použití
Z výroby může být uvnitř svítilny na akumulátoru izolační krytka. Před prvním použitím ji z akumulátoru odstraňte.
Pro zapnutí svítilny posuňte obdélníkový spínač do přední pozice, svítilna se tím rozsvítí vždy na nejnižší výkon. Posunutí opačným směrem svítilnu zase vypne. Pro změnu intenzity jasu svítilny stiskněte za zapnutého stavu čtvercové tlačítko. Tím se svítilna přepne do další úrovně výstupního výkonu. Pro aktivaci turbo režimu 100 lumenů podržte čtvercové tlačítko více jak 0,5 vteřiny. Po uvolnění tlačítka se svítilna vrátí do posledního použitého režimu svícení.
Ochrana proti přehřátí – po minutě provozu na nejvyšší turbo výkon se svítilna přepne do nižšího režimu.
Nabíjení NiMH akumulátoru – odklopte gumovou krytku nabíjecího konektoru na boku svítilny a zapojte přiložený kabel do svítilny (konektor USB-C), druhý konec kabelu zapojte do počítače, nebo USB adaptéru do elektrické sítě či auta (nejsou součástí balení). Během nabíjení svítí indikační LED u tlačítka červeně a po plném nabití se rozsvítí zeleně. Po nabití svítilny opět důkladně utěsněte nabíjecí konektor pomocí gumové krytky. Nabíjení plně vybitého akumulátoru trvá cca 3 hodiny při použití 1A zdroje. V nouzi lze svítilnu používat i během nabíjení, dostupný však bude jen režim 20 lumenů a doba nabíjení se prodlouží.
Napájení dynamem – v případě vybitého akumulátoru lze k napájení svítilny využít zabudované dynamo poháněné pákou, která se jednoduše mačká prsty. Dynamo nabíjí částečně NiMH akumulátor, ale hlavně vestavěný superkondenzátor, který dokáže na jedno nabití (cca 15-20 sekund mačkání dynama) dodat energii až pro dvě minuty svícení. V případě, že je superkondezátor nabitý, dobíjí dynamo pomalu i vložený akumulátor. Plné nabití vybitého akumulátoru dynamem by však vyžadovalo cca 20 hodin stálého mačkání dynama.
Upozornění

Nerozebírejte sami zapečetěné části svítilny, poruší se tím záruka.
V případě použití jednorázové tužkové baterie ji ze svítilny vyndejte, pokud ji nebudete delší dobu používat, nebo pokud je baterie vybitá. Zabráníte tím vytečení baterie a následnému poškození svítilny.
Baterii vkládejte kladným pólem směrem k hlavě svítilny.

Záruka
Záruka dva roky.
Max výdrž 120 hod Napájení 1x AA, Interní akumulátor, USB dobíjení Počet režimů 4 Barva světla Denní bílá (5500-6500 K) Vodotěsnost IP24 (mírný déšť) Světelný zdroj SMD diody Hmotnost 128 g