rybareni24.cz

Fenix led svítilna pd32 v2.0

Tento exkluzivní kus Fenix led svítilna pd32 od skvělého výrobce FENIX snadno seženete zrovna dneska trvale výhodně. Akční cena 1 699 Kč.
EAN: 191110
Fenix led svítilna pd32 v2.0
Ověřit dostupnost »
Značka: FENIX
1 699

Nadstandardního dosvitu (vzhledem k velikosti svítilny) bylo dosaženo použitím špičkové LED OSRAM KW CSLPM1.TG, která vytváří velmi dobře zaostřený kužel. Svítilnu je možné napájet ze dvou jednorázových CR123A baterií nebo jednoho vysokokapacitního Li-ion 18650 akumulátoru (není součástí balení). Fenix PD32 V2.0 disponuje čtyřmi různými režimy svícení, které umožní volit mezi vysokým výkonem, dlouhou výdrží (až 82 hodin) a zábleskovým režimem pro upoutání pozornosti a krizové situace. Stroboskop lze rychle aktivovat z vypnutého stavu půl vteřinovým držením stisknutého taktického tlačítka. PD32 V2.0 zaujme nejen kompaktní velikostí a skvělým výkonem, ale i možností připevnění kabelového spínače Fenix AER-02. Můžeme ji proto doporučit pro použití v bezpečnostních složkách i běžné outdoorové a lovecké použití.
Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
Parametry svítilny Fenix PD32 V2.0

Je použita nejnovější verze výkonné LED OSRAM KW CSLPM1.TG s životností 50000 hodin.
Celkem čtyři režimy: režimy svícení: 1200 lumenů (2,66 hodiny) -> 350 lumenů (5,3 hodiny) -> 30 lumenů (82 hodin) -> stroboskop (1200 lumenů).
Časy výdrže jsou měřeny s nabíjecím Li-ion akumulátorem 18650 s kapacitou 3500mAh.
Digitálně regulováno pro konstantní jas.
K napájení lze používat dvě 3V jednorázové baterie typu CR123A nebo jednu nabíjecí li-ion baterii typu 18650.
Vzhledem k mechanické ochraně proti přepólování musí mít akumulátory vystouplý plusový pól. Starší akumulátory Fenix s plochým plusovým pólem tudíž nelze použít.
Svítilnu je možné s vhodnou montáží použít na dlouhé zbrani.
Rozměry 12,94 cm (délka) x 2,54 cm (průměr reflektoru) x 2,36 cm (průměr těla).
Váha 82 gramů (bez baterií).
Hladký parabolický reflektor pro světelný kužel s dosvitem 395 metrů (39 000 cd).
Vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku, odolný povrch – Type III hard anodized.
Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metr.
Svítilna má paměť a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu (neplatí pro zábleskový režim).
Lichoběžníkové závity se zvýšenou odolností vůči opotřebení.
Výrazné rýhování povrchu pro lepší držení, provedení zabraňuje otáčení svítilny na nerovné ploše.
Vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP68 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry po dobu 30 minut).
Odnímatelná ocelová spona s černou povrchovou úpravou.
Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexním povrchem.
Taktický vypínač na konci svítilny (funkce okamžitého zapnutí/vypnutí – momentary on/off).
Ke svítilně je přiložena šňůrka na zápěstí, pouzdro na opasek a náhradní o-kroužek.
Baterie nejsou součástí balení.
Jako volitelné příslušenství lze například dokoupit: kabelový spínač AER-02, úchyt ALG-05 na vzdálený spínač, červený filtr AOF-S+, zelený filtr AOF-S+, modrý filtr AOF-S+, červený dopravní kužel AOT-S, difuzér AOD-S, popruh Fenix ALD-05 pro použití svítilny na přilbě, montáž na zbraňovou lištu ALG-00, rychloupínací montáž na lištu ALG-15, držák na kolo, pouzdro ALP-10S, držák na cyklistickou přilbu BikeBlock, držák na kolo Fenix, případně kovová magnetická montáž na hlaveň, plastová magnetická montáž na hlaveň.

Produktové recenze

Jako první testoval svítilnu Josef Drmota z časopisu Myslivost. O její univerzálnosti nejenom při lovu se dočtete v tomto článku.

Použití
Pro zapnutí zmáčkněte taktické tlačítko na konci svítilny, pro okamžitou aktivaci tlačítko namáčkněte. Svítilna si pamatuje poslední navolený režim (kromě stroboskopu). Režimy svícení (kromě stroboskopu) lze cyklicky měnit namáčknutím tlačítka. Pro aktivaci stroboskopu podržte tlačítko plně stisknuté po dobu 0,5 vteřiny (lze i z vypnutého stavu). Namáčknutím se svítilna vrátí do původního režimu. Stisknutím tlačítka se svítilna vypne.
Inteligentní ochrana proti přehřátí – vzhledem k tomu, že svítilna dosahuje vysokého výkonu 1200 lumenů, dochází u ní k narůstu teploty. Pokud teplota překročí 60°C, dojde k automatickému snížení výkonu na cca 500 lumenů. Jakmile teplota klesne pod 60°C, je možné opět používat nejvyšší výkon.
Upozornění na vybité baterie – svítilna postupně automaticky přepne do nejnižšího režimu a každých pět minut 3x zabliká.
Upozornění

Nerozebírejte sami zapečetěnou část v hlavě svítilny, poruší se tím záruka.
Používejte pouze kvalitní 3V CR123A baterie a 18650 Li-ion akumulátory, aby nedošlo k poškození svítilny například z důvodu úniku látek z baterie.
Pokud se ochranné gumové kroužky po delší době používání jeví poškozené, vyměňte je. Kroužky je třeba také promazávat, aby nedocházelo k erozi gumy. Dodržováním těchto pravidel bude svítilna správně chráněna proti vodě.
Pokud svítilna bliká, nepřepíná na vyšší režimy výkonu, či se nerozsvítí, může to být jedním z následujících důvodů:

Baterie jsou téměř vybité – vyměňte je.
Kontakty uvnitř svítilny jsou zanesené – očistěte je vatičkou namočenou v alkoholu.
Hlava, tělo či zadní část svítilny j