rybareni24.cz

Fenix nabíjecí led svítilna ld15r

Exkluzivní výrobek Fenix nabíjecí led svítilna od výrobce se skvělou pověstí FENIX najdete tady teď právě za neuvěřitelně výhodnou cenu. Aktuálně v akci za 1 499 Kč.
EAN: 191113
Fenix nabíjecí led svítilna ld15r
Ověřit dostupnost »
Značka: FENIX
1 499

Napájí ji jeden nabíjecí akumulátor typu RCR123A, který se dobíjí přímo ve svítilně přes micro-USB konektor, alternativně lze k napájení použít i jednorázovou lithiovou baterii CR123A. V ovládacím tlačítku je navíc indikační LED, díky které budete vždy vědět, kdy dobít akumulátor. Koncovka svítilny je magnetická, takže ji lze snadno uchytit na cokoliv železného. Navíc je svítilna vybavena obousměrnou multifunkční sponou. LD15R disponuje sedmi různými režimy osvětlení, které umožní volit mezi vysokým výkonem a dlouhou výdrží (až 110 hodin). Svítilna je napájena digitálně kontrolovaným konstantním proudem pro zaručení stálého světelného výkonu i při snižování napětí v bateriích (při jejich pozvolném vybíjení).
Fenix LD15R (původně nazvaná Fenix UC09) je svými vlastnostmi předurčena, aby sloužila jako pracovní svítilna, služební svítilna zavěšená na kapse nebo popruhu a dále jako baterka pro každodenní použití v domácnosti a na cestách.
Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
Parametry svítilny Fenix LD15R

Je použita prémiová výkonná LED Cree XP-G3 s neutrálním odstínem světla (4500 K) a životností 50000 hodin a červená LED Everlight.
Sedm režimů svícení: 500 lumenů (1,3 hodiny) -> 150 lumenů (2,8 hodiny) -> 30 lumenů (13,3 hodiny) -> 3 lumeny (110 hodin) -> červené světlo 4 lumeny (30 hodin) -> červené blikání 4 lumeny -> SOS
Měřeno s Li-ion akumulátorem Fenix RCR123A s kapacitou 700 mAh (součást balení).
Digitálně regulováno pro konstantní jas.
Ochrana proti přehřátí: provoz na nejvyšší režim je omezen na 5 minut v kuse, poté svítilna sama sníží výkon na 200 lumenů.
Plynulý světelný kužel s dosvitem až 85 metrů (1800 cd)
K napájení slouží 1x Li-ion akumulátor RCR123A/16340, který je součástí balení. V nouzi lze použít i jednorázovou CR123A baterii, ale samozřejmě ji nelze ve svítilně nabíjet.
Ochrana proti náhodnému vložení baterie obráceně (přepólování).
Rozměry 7 cm (délka) x 1,9 cm (průměr těla).
Váha 57,5 gramů (včetně akumulátoru).
Vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku typu T6, odolný povrch – Type III hard anodized.
Svítilna má paměť a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu (neplatí pro červené režimy).
Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metru.
Magnetická koncovka – svítilnu lze uchytit na cokoliv železného.
Nabíjení přes micro USB konektor.
Vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP68 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry po dobu 30 minut).
Součástí balení je nabíjecí USB kabel, Li-ion akumulátor Fenix ARB-L16 700 mAh, ocelová spona, pouzdro, náhradní krytka nabíjecího konektoru a náhradní o-kroužek.
Ke svítilně lze dokoupit popruh, se kterým lze svítilnu používat jako čelovku a také USB adaptér do elektrické sítě a USB adaptér do auta anebo náhradní akumulátor RCR123A s micro-USB konektorem či náhradní akumulátor s vyšší kapacitou 800 mAh.
Svítilnu lze přidělat na řídítka držáky Lockblock a Bikeblock.

Produktové recenze
Zejména všestranost této svítilničky si zamiloval Milan Gígel, tester portálu Prakticky.sk a bez váhání ji přidal do svého EDC vybavení (EDC – Every Day Carry – pro každý den).

Použití
Z výroby může být uvnitř svítilny na akumulátoru černá izolační krytka. Před prvním použitím ji z akumulátoru odstraňte.
Pro zapnutí a vypnutí podržte tlačítko půl sekundy. Dalšími stisky tlačítka můžete kdykoliv během provozu přepínat mezi režimy bílého světla 3 – 30 – 150 – 500 lumenů. Pro přepnutí mezi režimy červeného a bílého světla přidržte boční tlačítko zhruba 1,2 vteřiny. V módu červeného světla lze přepínat krátkými stisky tlačítka cyklicky mezi režimy červeného svícení, blikání a SOS.
Indikace stavu nabití baterie: Po krátkém stisku tlačítka (čelovka musí být vypnutá) se aktivuje LED indikátor v tlačítku. Pokud indikační dioda svítí zeleně je baterie nabita na více než 85%. Zelené blikání znamená 50-85% kapacity. Pokud svítí červeně, je nabita na 25-50%. Červené blikání značí, že zbývá méně než 25% kapacity baterie. Nabíjení: Odklopte gumovou krytku micro USB konektoru na boku svítilny a pomocí přiloženého USB kabelu ji zapojte do počítače, powerbanky, síťového USB adaptéru nebo USB adaptéru do auta. K nabíjení lze případně použít i libovolnou nabíječku na mobilní telefon s micro USB konektorem. Během nabíjení svítí boční tlačítko červeně a po plném nabití se rozsvítí zeleně. Po nabití svítilny opět utěsněte nabíjecí konektor pomocí gumové krytky. Nabíjení plně vybitého akumulátoru trvá cca 1,5 hodiny. V nouzi lze svítilnu používat i během nabíjení, dostupný však bude jen režim 30 lumenů. Upozornění na vybitý akumulátor (funkční pouze s RCR123A) – svítilna postupně automaticky přepne do nejnižšího režimu a každé tři vteřiny zabliká.
Upozornění

Nerozebírejte sami zapečetěnou část v hlavě svítilny, poruší se tím záruka.
V případě použití jednorázové CR123A baterie se ji nesnažte ve svítilně nabíjet.
Pokud se ochranné gumové kroužky