rybareni24.cz

Fenix nabíjecí zaostřovací čelovka grey hl40r

Kvalitní a levný produkt Fenix nabíjecí zaostřovací čelovka od značky s tradicí a dobrou pověstí FENIX snadno najdete bezpečně online pořád výhodně. Stojí teď u nás 1 599 Kč.
EAN: 190851
Fenix nabíjecí zaostřovací čelovka grey hl40r
Ověřit dostupnost »
Značka: FENIX
1 599

Napájení zajišťuje zabudovaný lithium-polymerový akumulátor o kapacitě 2000 mAh, který se nabijí přes micro-USB konektor přímo v čelovce. Zdrojem světla je moderní LED Cree XP-L HI V2, její světlo usměrňuje speciální TIR (Total Internal Reflection) optika s možností nastavení šířky světelného kuželu (funkce zoom).
K dispozici je celkem 7 režimů výkonu, včetně zábleskového režimu SOS pro krizové situace. I přes nastavitelnou optiku si čelová svítilna zachovává voděodolnost dle standardu IP66, takže bez problémů odolá i silnému dešti. Popruh čelovky je opatřený reflexními prvky, které zajišťují dobrou všesměrovou viditelnost při pohybu po silnici. Díky váze pouhých 130 gramů tak Fenix HL40R výborně poslouží na turistiku, pátrací a záchranné práce, jako čelovka na běhání, kempování, focení, čelovka pro rybáře a další aktivity.
Všechny parametry čelovky (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
Parametry čelové svítilny Fenix HL40R

Je použita výkonná bílá LED Cree XP-L HI V2 s životností 50000 hodin.
Sedm režimů svícení: BURST 600 lumenů (po 1 minutě se přepne do předchozího režimu svícení) -> 300 lumenů (4,5 hodiny) -> 130 lumenů (11 hodin) -> 70 lumenů (22 hodin) -> 30 lumenů (50 hodin) -> 4 lumeny (200 hodin) -> SOS 30 lumenů (100 hodin).
TIR optika s funkcí zaostřování vytváří kužel s dosvitem 43 – 147 metrů (472 cd – 5426 cd).
Digitálně regulováno pro konstantní jas.
Používá zabudovaný lithium-polymerový akumulátor s kapacitou 2000 mAh.
Čtyřdílný indikátor stavu nabití akumulátoru.
Dobíjení přes micro USB konektor.
Pohodlné ovládání pomocí dvou spínačů.
Čelovku lze naklápět v držáku a tím nastavit požadovaný směr svícení.
Vyrobeno z odolného plastu a letecké slitiny hliníku.
Popruh s reflexními prvky zvyšuje pasivní bezpečnost, zdvojená zadní část zvyšuje komfort nošení na hlavě.
Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metr.
Rozměry: 6,8 cm x 5,4 cm x 4,2 cm.
Váha 130 gramů (včetně akumulátoru a popruhů).
Voděodolná a prachotěsná dle standardu IP66 (ostřikování silnými proudy vody ze všech směrů).
Součástí balení je popruh a nabíjecí USB kabel.
K čelovce lze dokoupit pouzdro Fenix APB-20, Fenix APB-30, USB adaptér do elektrické sítě a USB adaptér do auta.

Produktové recenze

„Nejenže jí nevadí pád na zem, vydrží svítit až 200 hodin v kuse a nabíjí se micro-USB kabelem třeba z powerbanky, ale nadchl mě na ní hlavně zoom světelného kužele.“ Co všechno zažil Jiří Louthan při rybaření s čelovkou HL40R, najdete v internetovém magazínu na stránkách Casnaryby.cz.
Jak tutéž čelovku ohodnotil z pohledu turisty a lyžaře Ľubomír Mäkký? Přečtěte si na webu Hiking.sk.
Ultramaratonec a sportovní publicista René Kujan oceňuje na stránkách sport.cz výdrž a zoomovací schopnosti čelovky HL40R: „Je více pro běžecké fajnšmekry a pro ty, kteří se více a na delší dobu pouštějí mimo civilizaci.“
Zoomování jako první benefit čelovky HL40R vyplývá i z této recenze. Novináři si též všímají i toho, jak obstála v prostředí slovenských hor. Více na vetroplachmagazin.sk
Čelovka HL40R z pohledu zkušeného lezce. O zaostřovací technice TIR, kompaktních rozměrech akorát do dlaně a benefitech, které uživateli nabízí progresívní svítilna z dílny Fenix čtěte na hikers.sk
O tomto dalším povedeném členovi rodiny čelovek Fenix čtěte odbornou recenzi na treking.cz

Použití
Podržením pravého (hlavního) tlačítka po dobu 0,5 vteřiny se čelovka vždy zapne do režimu 70 lumenů. Dalšími stisky tohoto tlačítka lze kdykoliv během provozu přepínat mezi režimy 30 – 70 – 130 – 300 lumenů. Burst režim (600 lumenů) se aktivuje podržením pravého tlačítka po dobu 1,2 sekundy (i pokud je čelovka vypnutá). Dalším stisknutím pravého tlačítka se čelovka vrátí do původního režimu.
Podržením levého (menšího) tlačítka po dobu 0,5 vteřiny se čelovka vždy zapne do režimu 4 lumeny (vhodný např. na čtení). Dalšími stisky tohoto tlačítka lze přepínat mezi režimy 4 lumeny a SOS.
Šířka kuželu se nastavuje otáčením kroužku kolem optiky. Otáčením po směru hodinových ručiček se kužel zužuje, proti směru hodinových ručiček se rozšiřuje.
Indikace stavu nabití baterie – po krátkém stisku levého tlačítka (čelovka musí být vypnutá) se aktivuje LED indikátor stavu nabití baterií na vrchní straně čelovky. Čtyři rozsvícené LED znamenají, že baterie je nabitá na více než 80%, tři rozsvícené 60-80%, dvě 40-60%, jedna 20-40% a jedna blikající značí že baterie je nabitá na méně než 20%.
Ochrana proti přehřátí – provoz na Burst režim je omezen na na 1 minutu v kuse, poté se čelovka vrátí do předchozího režimu svícení.
Ovládací tlačítka lze uzamknout, aby nedošlo k samovolnému zapnutí např. při převozu v zavazadle – podržte obě tlačítka stisknutá po dobu 3 vteřin. Poté svítilna zabliká. Pro odemknutí obě tlačítka opět 3 vteřiny podržte.
Nabíjení

Odklopte gumovou krytku micro USB konektoru na zadní straně čelovky a pomocí přiloženého USB kabelu ji zapojte do poč