rybareni24.cz

Fenix taktická led svítilna tk16 v2.0

Nový produkt Fenix taktická led svítilna od kvalitního výrobce FENIX pohodlně dostanete právě napořád výhodně! Cena již od 2 699 Kč.
EAN: 190969
Fenix taktická led svítilna tk16 v2.0
Ověřit dostupnost »
Značka: FENIX
2 699

Svítilna je napájena jedním Li-ion akumulátorem typu 21700 s USB-C konektorem (je součástí balení), který dodá energii až pro více než 43 hodin svícení. Velmi solidní a voděodolné provedení a dvouvrstvá konstrukce těla předurčuje tuto taktickou svítilnu pro drsné venkovní podmínky, pro profesionály, ozbrojené složky i myslivost. LED svítilna Fenix TK16 V2.0 používá duální taktický spínač, který umožňuje rychlejší a spolehlivější ovládání v krizových situacích. Lze ji například rychle zapnout přímo do stroboskopického režimu. Hlava svítilny je opatřena úderným ráfkem z oceli, který je navíc vybaven třemi hroty z wolframové oceli. Proto lze svítilnu použít k proražení skla v krizových situacích či k sebeobraně. Svítilna je napájena digitálně kontrolovaným konstantním proudem pro zaručení stálého světelného výkonu i při snižování napětí v bateriích (při jejich pozvolném vybíjení).
Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
Parametry LED svítilny Fenix TK16 V2.0:

Je použita výkonná LED Luminus SST-70 s životností 50000 hodin.
Šest režimů výkonu: 3100 lumenů (2,66 hodiny) -> 1000 lumenů (2,8 hodin) -> 350 lumenů (8,3 hodin) -> 150 lumenů (19,2 hodin) -> 30 lm (43,3 hodin) -> strobe (stroboskopické blikání).
Parabolický hliníkový reflektor pro perfektní světelný kužel s dosvitem přes 380 metrů (36100 cd).
K napájení slouží Li-ion akumulátor typu 21700 s USB-C konektorem (je součástí balení).
Časy výdrže jsou měřeny s nabíjecí 21700 Li-ion baterií s kapacitou 5000mAh.
Elektronika s digitální konstantní regulací výkonu a ochranou proti opačnému vložení baterií.
Systém dvou pružin – vysoká odolnost svítilny při použití na zbrani.
Inteligentní ochrana proti přehřátí.
Rozměry 14,3 cm (délka) x 3,4 cm (průměr hlavy) x 2,54 cm (průměr těla).
Váha 112 gramů (bez baterií), 184 gramů včetně akumulátoru.
Vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku.
Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metr.
Lichoběžníkové závity vysoce odolné vůči opotřebení.
Svítilna má paměť a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu (neplatí pro stroboskop).
Odolný těžce poškrábatelný povrch – Type III hard anodized.
Vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP68 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry po dobu 30 minut).
Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexním povrchem.
Duální taktický vypínač na konci svítilny (funkce okamžitého zapnutí/vypnutí – momentary on/off).
Pevný klip pro bezpečné a jednoduché nošení svítilny (odstranitelný).
Svítilna díky svému designu neprokluzuje v ruce a neotáčí se při položení.
Ke svítilně je přiložen akumulátor Fenix ARB-L21-5000U s USB-C konektorem, nabíjecí kabel USB-C, šňůrka na zápěstí, pouzdro na opasek a náhradní o-kroužek.
Jako volitelné příslušenství lze dokoupit: kabelový spínač AER-05, červený filtr AOF-M, bílý difuzér AOD-M, dopravní kužel AOT-M.
Se svítilnou je kompatibilní i následující příslušenství: rychloupínací montáž na lištu ALG-15, rychloupínací montáž na lištu ALG-00, montáž na hlaveň, kovová magnetická montáž na hlaveň, plastová magnetická montáž na hlaveň, montáž svítilny na optiku, kovová montáž na optiku, popruh Fenix ALD-05 pro použití svítilny na přilbě, držák na kolo, držák na kolo Fenix, pouzdro ALP-10L.
Pozor, nelze použít vzdálené spínače AR-102, AER-02, AER-03 ani AER-04! (jiný závit).

Produktové recenze

Pavel Jaňurek a jeho kolegové z Týdeníku policie otestovali TK16 V2.0 v každodenním životě policistů. Co na ní krom praktického ovládání oceňují se dozvíte v tomto článku.
Šestnáctka si získala i pozornost nelítostného testera a příznivce bushcraftu a pobytu v přírodě obecně, Tomáše Krakena Krákory z Bushcraftportal.cz. Podle jeho recenze taktické zařazení svítilny zdaleka nebrání vyrazit s ní za dobrodružstvími do přírody.
,,Pokud patříte mezi lidi, kteří se nebojí vejít do neprozkoumané temnoty, ať už kvůli práci nebo osobní vášni, TK16 V2.0 je parťák pro vás.“ Co všechno zažil a prověřil nadšenec do taktiky, Tomáš Lukovič, než dospěl k tomuto závěru, se dočtete v jeho recenzi.

Ovládání svítilny Fenix TK16 V2.0
Z výroby může být uvnitř svítilny na akumulátoru černá izolační krytka. Před prvním použitím ji z akumulátoru odstraňte.
Pro zapnutí zmáčknete větší taktické tlačítko umístěné na konci svítilny, pro okamžitou aktivaci tlačítko namáčkněte. Stiskem vedlejšího přepínacího tlačítka můžete kdykoliv během provozu přepínat mezi režimy výkonu. Pro přepnutí do zábleskového režimu při zapnuté svítilně přidržte přepínací tlačítko zhruba 0,5 vteřiny. Pro zapnutí svítilny přímo do stroboskopického režimu stiskněte a držte přepínací tlačítko.
Inteligentní ochrana proti přehřátí – vzhledem k tomu, že svítilna dosahuje obrovského výkonu 3100 lumenů, dochází u ní k narůstu teploty. Pokud teplota překročí 60°C, dojde k automatickému snížení výkonu. Jakmile teplota klesne pod 60°C, je možné opět používat nejvyšší výkon.
Upozornění na vybité