Črs hrací karty s logem

32 listů v papírové krabičce. Formát 60 x 100 mm, karetní papír 310 g, karetní lak pro snadnou hratelnost karet.

Naučné pexeso ryby

Karty se zamíchají a rozloží lícem dolů tak, aby žádný z hráčů neznal rozložení karet. Hráči postupně otáčí dvojici karet lícem vzhůru, aby je viděli i ostatní hráči. Pokud karty patří k sobě, hráč je odebere a otáčí další dvojici (lze hrát i variantu, ve které i po nalezení shodné dvojice pokračuje další hráč v pořadí). Pokud karty k sobě nepatří, otočí je zpět lícem dolů a pokračuje další hráč v pořadí. Hraje se tak dlouho, dokud nejsou všechny karty rozebrány. Vítězem se stane hráč s největším počtem nalezených dvojic.

Omalovánky s rybářskými motivy

Omalovánky s rybářskými motivy

Kvarteto - hra pro rybáře s kartami ryb

Každá karta obsahuje detailní popis dané ryby včetně lovné míry. Kromě zábavy slouží karty tedy i ke vzdělávání pro začínající rybáře, nebo jako zábavná forma výuky pro rybářské kroužky.
Karty se zamíchají a rozdají mezi hráče. Hráč z leva od rozdávajícího začíná a to tak, že se zeptá kteréhokoliv z hráčů na požadovanou kartu. Pokud tuto kartu vyzvaný hráč má, musí ji tazateli odevzdat. Ten se může ptát na další karty tak dlouho, dokud se mu vyhledávání karet daří. Pokud ne, pokračuje ve hře dotázaný hráč, který nevlastní požadovanou kartu. Úplná kvarteta se ihned vyloží na stůl. Karty jsou rozděleny do 8 skupin (označení 1–8) po čtyřech (A–D) tak, aby k sobě obrázky ve čtveřici logicky patřily. Tyto čtveřice jsou označovány jako kvarteta. Na každé kartě jsou uvedeny názvy ostatních karet z daného kvarteta.

Herklas desková hra pro rybáře rybník

K vytvoření hry nás vedl vztah k přírodě, hra Rybník je kompletně vyrobena v České republice.
Přednosti hry Rybník:

celá výroba probíhá na území České republiky
poctivá ruční malba převedena k potřebám tisku
zabaví opravdu celou rodinu
několik herních možností
nadchne jak rybáře, tak i milovníky stolních her
obsahuje naučné prvky
vhodné pro děti od 6 let
veškeré potřebné právní náležitosti pro prodej hry jsou samozřejmostí

Hra obsahuje:

1x herní pole
100x herní karta
4x figurka
1x kostka
návod

Rozměr krabice – 29*19,5*4 cm
Váha – cca 0,5 kg
Jak hrát hru Rybník

Na začátku hry si hráči vyberou svoji figurku barevně rozlišenou, která představuje postavu rybáře. Dále si určí jednoho člena „porybného“. Porybný má na starosti přidělování hracích karet hráčům. Kartičky si rozdělí podle druhu ryb na jednotlivé hromádky. Ve hře se nachází deset druhů ryb, to znamená, že porybný má deset hromádek. Kartičky má otočené obrázkem nahoru.
Hráči postaví své figury (rybáře) na políčko START. První hráč hodí kostkou a padne např. 2.
Hráč se posune rybáře o dvě hrací políčka. Na druhém políčku od startu se nachází Kapr obecný. Hráč se podívá na kartu kapru obecného. Karta má velkou zelenou číslici, která udává potřebnou výši druhého hodu, tak aby kapra ulovil.
Pokud hráč druhým hodem kostky hodí 4 a více kapra chytil, porybný mu vydá kartu. Hraje další hráč v pořadí. Pokud hodí druhým hodem méně než 4, kapra nechytil a kartu nedostává, hází další hráč v pořadí.
Další možnosti hry Rybník
1. Sumčí sedma
Karetní hra pro 2 – 4 hráče.
Na začátku hry si hráči řádně zamíchají karty. Potom karty rozdělí každému hráči po 7 kartách, balíček zbývajících karet položí na stůl rubem nahoru a jednu vrchní kartu položí vedle lícem nahoru. Hráči si uspořádají karty v ruce lícem k sobě do vějíře, tak aby je ostatní hráči neviděli. Hru začíná hráč, který rozdával karty a ostatní hráči pokračují ve směru hodinových ručiček.
Na kartách jsou dvě číslice:

velká zelená číslice (ZČ)
menší číslice hnědé barvy (HČ)

Na kartu ležící lícem nahoru přihazuje první hráč pokud má v ruce kartu se stejnou ZČ jako je ZČ na kartě ležící na stole. Pokud takovou kartu nemá, může vyhodit jinou kartu a to pouze tu, která má menší dvojčíslici HČ končící 5. Pokud nemá ani tuto možnost, vezme si kartu z balíčku karet ležící rubem nahoru.
Karta se Sumcem velkým má ZČ = 7, může se vhazovat na jakoukoliv kartu, která má poslední číslo menší dvojčíslice HČ = 0. Na sumce hráč, který je v pořadí bere dvě karty s balíčku. Pokud ovšem má i on kartu sumce, tak ji může přihodit a další hráč bere 4 karty.
Hru vyhrává hráč, který se první zbaví všech karet v ruce.
2. Rybí války

Karetní hra pro 2 – 6 hráče.
Na začátku hry si hráči řádně zamíchají karty. Potom karty rozdělí každému hráči po 10 kartách. Každý hráč dá karty na svoji hromádku rubem nahoru. Hru začíná hráč, který rozdával karty.
Vezme si vrchní kartu ze své hromádky a vyloží ji na stůl lícem nahoru. Totéž udělají i osatní hráči v kole po směru hodinových ručiček. Po vyložení všech karet v kole si hráči zkontrolují HČ (míra ryby) a kdo vyložil kartu s vyšším HČ vyhrává a bere všechny vyložené karty.
Pokud někteří hráči vyloží stejnou hodnotu HČ, tak dále vykládají pouze tito hráči dokud jeden z nich nevyloží výšší hodnotu HČ a tento hráč potom bere všechny vyložené karty.
Vyhrané karty si hrači ukládají stranou pro následné sčítání.
Hra se opakuje do té doby než se vyloží všech 10 karet od každého hráče. Po vyložení posledních karet si hráči sečtou karty, vyhrává hráč s nejvíce kartami. Pokud mají někteří hrači schodný počet karet, rozhoduje bodový součet karet podle ZČ.
3. Pexeso
Vyberte si od každého druhu ryb dvě kartičky.
Kartičky zamíchejte a vyskládejte na stůl 4 řady, po 5-ti kartách do obdélníku.
Potom hráči otáčí vždy dvě karty. Vždy otáčí tak, aby ostatní hráči viděli jaké ryby se na kartě nachází. Jestliže se na obrázcích nachází stejné druhy ryb, tak si hráč karty ponechá. Pokud nenajde stejnou rybu, tak karty vrací na stejné místo. Pokračuje další hráč v pořadí.
Kdo má nejvíc páru ryb tak vyhrává. Pokud mají stejně rozhoduje součet bodů ZČ, vždy jen jedné karty z páru.
Můžete si zahrát složitější verzi pexesa, takže si zvýšíte počet karet a vyberete si od každého druhu například tři karty, tak že se obrací třikrát a sbírají se tři shodné ryby.

Črs magnetka úhoř říční

ČRS Magnetka úhoř říční

Črs magnetka pstruh obecný f. potoční

ČRS Magnetka pstruh obecný f. potoční

Metrie pravítko 25 cm s motivem ryb

Přesné pravítko o délce 25 cm s potiskem ryb z českých vod. Dřevěná pravítka jsou vyráběna z vybraného bukového a habrového dřeva. Produkce je v souladu s přísnými českými a evropskými požadavky na měřidla. Při výrobě pravítek dbáme na ekologii a veškeré námi zpracovávané komponenty pochází z Evropské Unie. Zakoupením tohoto pravítka podpoříte naše české dodavatele.

Črs sada magnetek s rybami 20 ks

Sada 20 ks (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, okoun říční, úhoř říční, pstruh obecný, pstruh duhový, siven americký, lipan podhorní, bolen dravý, cejn velký, jelec tloušť, lín obecný, amur bílý, ostroretka stěhovavá, parma obecná, perlín ostrobřichý, plotice obecná, podoustev říční) o rozměrech 11,4 x 6 cm .

Črs sada magnetek s rybami 10 ks

Sada 10 ks (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, okoun říční, úhoř říční, pstruh obecný, pstruh duhový, siven americký, lipan podhorní) o rozměrech 11,4 x 6 cm .

Črs pexeso s rybami našich vod

Pexeso s obrázky 35 druhů ryb našich vod. 70 hracích karet o rozměru 4,5 x 4,5 cm. Skvělé k procvičení paměti, postřehu a naučení poznávaní ryb. Hra je určena pro dva a více hráčů ve věku od 3 let.

Metrie pravítko 20 cm s motivem ryb

Přesné pravítko o délce 20 cm s potiskem ryb z českých vod. Dřevěná pravítka jsou vyráběna z vybraného bukového a habrového dřeva. Produkce je v souladu s přísnými českými a evropskými požadavky na měřidla. Při výrobě pravítek dbáme na ekologii a veškeré námi zpracovávané komponenty pochází z Evropské Unie. Zakoupením tohoto pravítka podpoříte naše české dodavatele.

R-spekt rybářské omalovánky

Omalovánky rozvíjí jejich kreativitu a zlepšují jemnou motoriku rukou při detailním vykreslování jednotlivých motivů. Potěšte všechny dětské příznivce rybaření stylovou omalovánkou už od jejich prvních krůčků u vody.

 

Počet stran: 12

Počet obrázků: 2 x 5 motivů

Rozměry (šířka x výška): 210 x 150 mm, formát A5

R-spekt pexeso limited edition

R-SPEKT PEXESO limited edition

Črs rybářské omalovánky

Kapr, štika, sumec, okoun, pstruh obecný, candát, výlov rybníka a říkankami ve formátu A4. Počet stran 10.

Črs magnetka okoun říční

ČRS Magnetka okoun říční

Črs magnetka candát obecný

ČRS Magnetka candát obecný